kurzy kdo byla Jarmila Kröschlová taneční soubor TYRANDOTMS fotogalerie kontakty

V sezóně 2022 - 2023 nabízíme tyto taneční a pohybové aktivity:

linka

středa   11:00 -   12:00 pohybová průprava / výrazový tanec
 
individuální lekce   výrazový tanec
výuka formou seminářů a indiviuálních lekcí dle domluvy

dále nabízíme:


místo: sál ZUŠ, Dittrichova 9, Praha 2  < mapa >

Kurzy začínají od 5.10.2022 - přihlásit se lze přímo na místě v uvedený čas.

 tel.: 605 221 179

Charakteristiky kurzů

linka

Úvodem

Lidé v každém věku potřebují k zachování duševní i tělesné kondice všestranná pohybová cvičení. Studio pohybové výchovy Jarmily Kröschlové pracuje na základě systému umělecké pohybové výchovy docentky Divadelní fakulty AMU Jarmily Kröschlové, která byla představitelkou jedné z významných škol výrazového tance poloviny minulého století.

Tento odkaz dále rozvíjejí lektorky a pedagogové Doc. PhDr. Eva Vyskočilová CSc., Mgr. Eva Soukupová, Mgr. Miluše Babická, ing. Alena Munková a ing. Jana Dohnalová v rámci výše uvedeného studia či soukromých škol.

Systém je otevřený, propracovaný od těch nejjednodušších základů dynamiky a výstavby každodenního pohybu. Systém je vstřícný ke každému typu osobnosti. Je přizpůsobivý ke každé tělesné konstituci jedince, je schopen brát ohled na její drobné funkční vady. Je zakotvený v tanečním výrazovém pohybu, ale ve stadiu průpravy vyžaduje pouze dobrou vůli a základní pohybové vlohy člověka. Je tedy přínosný i vhodný pro každého.

Výrazový tanec

Kurz je otevřený všem dospělým zájemcům o tanec, kteří hledají všestrannou průpravu zaměřenou na osvojení principů správného držení těla a zlepšování pohybové citlivosti těla. Ve výuce je kladen důraz na procítění pohybu ve všech jeho složkách (tvarové, rytmické, dynamické a prostorové), individuální přístup ke každému účastníku kurzu a vyvážené zapojení fyzických a duševních schopností tanečníka.

Kurz je přípravou k intenzívnější tvůrčí taneční práci v taneční skupině (viz Tyrando TMS), ale především vhodným odrazovým můstkem pro rychlejší zvládnutí různých tanečních směrů a dalších uměleckých oborů.

Pohybová výchova pro ženy

Cvičení probíhá ve skupinách po deseti až patnácti členech. Prestižní i přátelské prostředí skupiny starších žen, z nichž řada ještě cvičila pod láskyplným, ale věcným vedením paní Jarmily, Vás přivítá s potěšením a vytvoří Vám přijemnou atmosféru.

Cvičí se vždy v úterý dopoledne, v blízkosti Karlova náměstí a tedy stanice metra i tramvajových linek (zast. Moráň).

menu